Elektrická flotila Pražských služeb hlásí nové posily

Největší pražská svozová a úklidová společnost pokračuje v elektrifikaci svého vozového parku. Bezemisní flotila se nově rozrostla o šest elektrických vysavačů Glutton, zametací vozidlo Bucher, tři elektrokola na kontrolu úklidu a novinky v garáži uzavírají dva plně elektrické Volkswageny e-Golf. Společnost tak pokračuje ve snaze snížit lokální produkci emisí. Tato iniciativa odstartovala v roce 2008, kdy byly do služby poprvé zařazeny svozové vozy poháněné CNG. Aktuálně jich Pražské služby provozují 141.

Přechod na bateriemi poháněnou úklidovou techniku odstartovaly vysavače Glutton, se kterými se Pražané mohou setkat při každodenní údržbě chodníků, a to již od roku 2010. Aktuálně jich společnost provozuje třicet, přičemž šest vysavačů bylo zakoupeno nyní. V současné době Pražské služby disponují téměř 50 kusy komunální techniky na elektrický pohon.

Elektrifikace vozového parku začala v druhé polovině loňského roku, kdy se v úzkých uličkách historického centra Prahy poprvé objevil bateriemi poháněný zametací stroj švýcarské produkce Bucher CityCat 220ev. Ten se letos dočkal posily od stejného výrobce. „Elektrická verze je vedle elektromotoru vybavena i technologiemi, které umožňují efektivnější a méně prašné zametání při použití menšího množství vody. Praxe potvrdila, že baterie vydrží bez problému celou směnu. Zametací stroj během ní průměrně urazí 33 kilometrů a sesbírá okolo 320 kilogramů odpadků. Výrobce navíc garantuje až desetiletou životnost baterií“ vysvětluje tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana.*

Více v časopisu Komunální technika 10/2019.

• David White

I thought ihookup review was pretty good. At the end of my trial (1 month), I started receiving fake messages/profiles. On the other hand, I was introduced to men over 50 which is nice for us older women. My smart picks weren’t very good. I give them 4x’s out of 5.