Inteligentní řešení pro stavebnictví

Společnost Doosan Infracore přišla s novým inteligentním řešením pro stavebnictví XiteCloud. Jde o první krok ke komercializaci konceptu Concept-X, kterým loni představila firma komplexní kontrolní řešení pro stavebnictví.

XiteCloud maximalizuje produktivitu práce. Za velmi krátkou dobu integruje komplexní 3D průzkumy staveniště pomocí dronů a výpočty zemních prací do cloudové platformy.

Rychlejší průzkum

Tento krok otevřel společnosti Doosan Infracore dveře k dalšímu rozšiřování svého obchodního portfolia v oblasti správy staveniště a k doplnění stávajících činností při výrobě a prodeji stavebních strojů.

S XiteCloud může dodavatel zvládat více úkolů, jako jsou průzkumy, analýza terénu, provoz zařízení a správa staveniště na jediné platformě. Snižují se tak náklady na výstavbu a šetří se čas při současném zvyšování přesnosti práce, která vede k růstu produktivity.

Řešení umožňuje trojrozměrně digitalizovat informace o lokalitě zemních prací a analyzovat skalní útvary. Cloudové řešení usnadňuje všem zúčastněným stranám společnými silami řídit průběh daného projektu.

I na složitém terénu, jako jsou strmé svahy a útesy, vypočítává XiteCloud přesné objemy práce pomocí pokročilých průzkumů s využitím dronů. Jelikož analyzuje obrovská množství dat rychle a přesně, zvládne průzkumy staveniště a výpočty zemních prací, které obvykle trvají až dva týdny, během jednoho nebo dvou dnů.*

(Podrobnosti v Komunální technice 10/2020)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *