16.10.2018 | 10:10

Kongres připomněl výročí společného státu

V poněkud netradičním a hlavně slavnostním duchu se nesl 55. kongres Sdružení komunálních služeb (SKS), odborné setkání spojené s výstavou techniky a nabídkou služeb pro města a obce. K připomenutí 100. výročí vzniku společného státu byl tento kongres i Česko-slovenský.

Akci s nosným mottem Bez sebe a stále spolu hostil ve dnech 11. až 12. října Clarion Congress Hotel Ostrava a přilehlé plochy.

Pozvání přijalo bezmála 350 účastníků ze čtyř zemí (kromě České republiky a Slovenska také Polska i Maďarska) a 63 vystavovatelů, z nichž se rekrutovalo 33 sponzorů. Nejdál to měli do Ostravy hosté z Chebu a Michalovců. Mediálního partnerství se tradičně zhostil vydavatelský dům Profi Press, respektive jeho časopisy Komunální technika, Moderní obec a Odpady.

Za předsednickým stolem zaujali místa náměstek primátora statutárního města Ostravy Mgr. Radim Babinec, výkonný ředitel Svazu měst a obcí České republiky Mgr. Pavel Drahovzal, prezidenti SKS Bohumil Rataj, ZOVP Peter Kuba, polské organizace Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast (KFDZOM) Wojciech Janka a maďarské Magyar Közszolgáltatók Egyesülete (MAKE) Tibor Szarvas. Nechyběl prezident Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení Ing. Jiří Skála. Vhodně se doplňovali dva moderátoři, česky hovořící člen rady SKS Jiří Vyvial; libozvučnou slovenštinou vládla Simona Drdáková (foto).

„Jedná se o historicky první mezinárodní kongres, který pořádáme. Vše nasvědčuje tomu, že by se do dvou let mohlo uskutečnit první setkání všech čtyř stran, tedy jakási malá visegrádská čtyřka s účastí Čechů, Slováků, Maďarů a Poláků,“ řekl nám prezident SKS Bohumil Rataj.

Už nyní si můžete poznačit termíny a místa pořádání příštích akcí určené pro podniky městských a komunálních služeb a jejich dodavatele: 15.–17. května 2019, hotel Zámek Valeč u Třebíče (56. kongres SKS), 23.–24. května 2019, hotel Atrium Nový Smokovec (sněm ZOVP) a 6.–8. listopadu, Lázně Aurora Třeboň (57. kongres SKS).*

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2018)

Jan Kroupa