Pomocník dorazil jako na zavolanou

V druhé polovině letošního ledna přibyl do Janských Lázní nanejvýš vítaný pomocník. Nový traktor Antonio Carraro, řady ERGIT 100, model TTR 10900, se v agregaci se sněhovou frézou a sněhovou radlicí mohl ihned zapojit do práce, jelikož sněhu bylo v té době v Krkonoších opravdu více než dost.

Traktor rozšířil strojový park v období, ve kterém se pět stálých zaměstnanců odboru technických služeb městského úřadu skutečně nezastaví. „V zimní sezóně nebývá výjimkou, že jsou stroje v zápřahu více než deset motohodin za den. Bývá běžné, že za zimu odpracují i 350 motohodin, takže obsluha je opravdu vytížená. Nicméně ani v létě si na nedostatek práce nemůžeme stěžovat. Na starost máme údržbu veškerých městských prostor s úzkými uličkami a náměstíčky a celého katastru zasahujícího až na Černou horu. Specifická je i údržba zeleně ve svažitém terénu, se kterou si musí technika i její obsluha poradit,“ popisuje Miroslav Císař, vedoucí odboru technických služeb města Janské Lázně.

Nejdůležitější flotila

Velice výraznou roli při údržbě města hraje již po řadu let v Janských Lázních technika značky Antonio Carraro. První traktor Antonio Carraro TTR 4400 začal pracovat v horských podmínkách krkonošského rekreačního střediska v roce 2001 a věrně sloužil celých patnáct let. V kopcovitém terénu odpracoval úctyhodných 7000 motohodin, než se před dvěma lety odebral na odpočinek a byl poté nahrazen stejným novým modelem. Do strojového parku patří také Antonio Carraro TRX 6400 a nejnovějším přírůstkem je zatím nejvýkonnější traktor Antonio Carraro TTR 10900. Pro všechny zmiňované stroje se v Janských Lázních najde celoroční využití.*

Více v časopisu Komunální technika 2/2019.

• Eternity

I bought it for my husband. It has been hot recently.[url=https://www.uksportsunglasses.co.uk/]replica oakley sunglasses[/url] I just need a pair of sunglasses. When I see an activity, I will shoot it quickly. There are not many men’s sunglasses brands. Ray-Ban is my favorite. It is not fancy.[url=https://www.uksportsunglasses.co.uk/product-category/women/sport-performance-women/]replica oakley sport sunglasses[/url] The logo is also very small. It looks very representative. It is the glasses of their family. Husband is super like, happy.