Pomocník dorazil jako na zavolanou

V druhé polovině letošního ledna přibyl do Janských Lázní nanejvýš vítaný pomocník. Nový traktor Antonio Carraro, řady ERGIT 100, model TTR 10900, se v agregaci se sněhovou frézou a sněhovou radlicí mohl ihned zapojit do práce, jelikož sněhu bylo v té době v Krkonoších opravdu více než dost.

Traktor rozšířil strojový park v období, ve kterém se pět stálých zaměstnanců odboru technických služeb městského úřadu skutečně nezastaví. „V zimní sezóně nebývá výjimkou, že jsou stroje v zápřahu více než deset motohodin za den. Bývá běžné, že za zimu odpracují i 350 motohodin, takže obsluha je opravdu vytížená. Nicméně ani v létě si na nedostatek práce nemůžeme stěžovat. Na starost máme údržbu veškerých městských prostor s úzkými uličkami a náměstíčky a celého katastru zasahujícího až na Černou horu. Specifická je i údržba zeleně ve svažitém terénu, se kterou si musí technika i její obsluha poradit,“ popisuje Miroslav Císař, vedoucí odboru technických služeb města Janské Lázně.

Nejdůležitější flotila

Velice výraznou roli při údržbě města hraje již po řadu let v Janských Lázních technika značky Antonio Carraro. První traktor Antonio Carraro TTR 4400 začal pracovat v horských podmínkách krkonošského rekreačního střediska v roce 2001 a věrně sloužil celých patnáct let. V kopcovitém terénu odpracoval úctyhodných 7000 motohodin, než se před dvěma lety odebral na odpočinek a byl poté nahrazen stejným novým modelem. Do strojového parku patří také Antonio Carraro TRX 6400 a nejnovějším přírůstkem je zatím nejvýkonnější traktor Antonio Carraro TTR 10900. Pro všechny zmiňované stroje se v Janských Lázních najde celoroční využití.*

Více v časopisu Komunální technika 2/2019.

Komentáře ke článku 1

  • Eternity

    I bought it for my husband. It has been hot recently.[url=https://www.uksportsunglasses.co.uk/]replica oakley sunglasses[/url] I just need a pair of sunglasses. When I see an activity, I will shoot it quickly. There are not many men’s sunglasses brands. Ray-Ban is my favorite. It is not fancy.[url=https://www.uksportsunglasses.co.uk/product-category/women/sport-performance-women/]replica oakley sport sunglasses[/url] The logo is also very small. It looks very representative. It is the glasses of their family. Husband is super like, happy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *