Spolehlivé žací traktory s tradicí

Zahradní a komunální technika se v Jičíně vyrábí již 130 let. Navazuje na tradici firmy na výrobu hospodářských strojů. Největším milníkem byl rok 2016. Se změnou akcionářské struktury přišlo i nové logo ve tvaru nosorožce.

Aktuálně společnost Seco Industries dodává na tuzemský trh jedenáct základních modelů traktorů ve čtyřech hlavních řadách – Challenge, Starjet, Crossjet a Goliath, z toho je osm strojů se sběrem do koše a tři mulčovací.

Jasně nejrozšířenější jsou traktory Starjet pro sečení nebo mulčování pravidelně udržovaných travnatých ploch, kterých se každý rok prodává čím dál víc. Na tomto nárůstu se již významně podílejí i profesionální zahradní traktory Starjet s vysokozdvižným vyklápěním zásobníku. První kusy nejlevnějšího zahradního traktoru s tímto funkčním vybavením se na trhu objevily ve dvou modelových verzích předloni v září.

Mezi světovou špičku patří traktor Goliath, který dosahuje skvělých parametrů z hlediska ovládání, svahové dostupnosti, kvality posekaného porostu a také tržní ceny proti konkurenci. U tohoto typu mají zákazníci na výběr z několika druhů žacího ústrojí (šířka záběru 92 cm, 110 cm a 132 cm) nebo modifikace 4 x 2 nebo 4 x 4. Mulčer Goliath si získal srdce zákazníků, neboť v rámci České republiky ve své katagorii ovládá 70 % trhu.

„V České republice ovládá společnost Seco Industries přibližně pětinu trhu se zahradními traktory a je největším tuzemským výrobcem této techniky,“ upřesnil Petr Fischer, vedoucí prodeje zahradních traktorů, a pokračoval: „Asi 45 procent zahradních traktorů v České republice si pořídí soukromí uživatelé, stejný podíl odeberou komunální služby měst a obcí. Zbytek kupují fotbalové kluby, a to od okresního přeboru až po 1. ligu, kde na řadě stadionů můžete vidět naše stroje v akci.”

Zahradní traktory Starjet ztělesňují robustní stroje střední třídy, které jsou schopny dlouhodobě zvládat sekání rozhlehlých zahrad, hřišť nebo i firemních areálů. Díky konstrukci žacího ústrojí a rozšířenému sběrnému tunelu perfektně sekají a sbírají také vzrostlou a vlhkou trávu.*

(Podrobnosti v Komunální technice 3/2019)

• jan kroupa

Dobrý den, opravu (výměnu ozubeného řemene u traktoru Starjet) lze řešit dvěma způsoby, a to:
      a) Vlastními silami – zručný kutil tento úkon zvládne za zhruba jednu hodinu.
      b) V dílně servisu – nejlépe tam, kde jste stroj zakoupil. Seznam prodejních a servisních středisek najdete na webu: https://www.seco-traktory.cz/prodejni-sit.
      Jan Kroupa