Archiv pro štítek: nehody

Filtr

Loňské oběti dopravních nehod v EU

V dubnu zveřejnila Evropská komise statistiky smrtelných nehod v uplynulém roce na silnicích Evropské unie. Vyplývá z nich, že na komunikacích EU-28 zemřelo v roce 2018 na 25 100 osob – počítáno do 30 dnů po nehodě. To je o 200 lidí méně, tedy zhruba o 1 %, než předloni.

Kategorie: Zajímavosti

Horké počasí zvyšuje riziko nehod

Negativní vliv na výkon řidičů mohou mít vysoké teploty. Motoristé mívají problémy s udržením koncentrace, pomaleji reagují a snadno se unaví. Zhoršuje se paměť a úroveň zpracovávání informací. Horko má negativní vliv také na koordinaci jednotlivých úkonů a klesá ochota je vykonávat. Lidé jsou podrážděnější.

Kategorie: Nezařazené

Vysoká rychlost světovým standardem?

Podle aktuálních údajů OSN má nepřiměřená rychlost jízdy v rozvojových zemích na svědomí asi polovinu tragických dopravních nehod. V ekonomicky vyspělých státech je to až jedna třetina. V ČR v letech 2010–2016 zemřelo z důvodu nepřiměřené rychlosti 38 % všech obětí nehod.

Kategorie: Doprava a manipulace

Kolize se stromy si opět vybíraly daň

Každoročně průměrně umírá při střetech se stromy každá šestá oběť dopravních nehod. V roce 2015 si tyto srážky vyžádaly 102 lidských životů, 223 těžce a 1561 lehce zraněných. Prvních devět měsíců letošního roku připsalo do statistik dalších 58 mrtvých, 167 těžce a 1228 lehce zraněných.

Kategorie: Nezařazené