Univerzální vozidlo pomáhá i v odpadovém hospodářství

Jako multifunkční nosič nástaveb je konstruován nákladní automobil (třídy speciální stroj) ZEBRA. Vozidlo v hmotnostní kategorii do 3,5 tuny je tedy využitelné celoročně a jednou z mnoha možností jeho nasazení může být i agregace s nástavbami určenými pro svoz odpadů.

Vozidlo z produkce nejmladší české automobilky ZEBRA GROUP je díky svojí jednoduché konstrukci, robustnosti a snadné údržbě velice dobře využitelné v kombinaci s více než čtyřiceti variantami výměnných nástaveb. V případě odpadového hospodářství je nejčastěji používanou agregací hákový nosič kontejnerů, popřípadě spojení s oblíbenou košovkou. Přitom hákový nosič může být kromě transportu velkoobjemových kontejnerů využit také v zimní sezóně i pro agregaci se sypačem, či od jara například s cisternou. Jak uvedl jednatel společnosti ZEBRA GROUP Ing. Petr Řihák, ve variantách možností hákových nosičů dochází k rozšíření sortimentu, k dispozici bude i varianta dvouramenného natahovače kontejnerů.

„Možnosti našeho vozidla jsou velice široké, nástavby si tedy může budoucí uživatel zvolit prakticky libovolně. Spolupracujeme s řadou výrobců, v případě hákových nosičů kromě tuzemských dodavatelů zřejmě nejvíce využíváme úzkou kooperaci s významnou evropskou značkou Hyva, která je velice dobře známá po celé Evropě, zejména v Německu. Montáž nástaveb je jednoduchá, zvládáme ji sami vlastními kapacitami v Pardubicích, kde pracuje na montážní lince vozidel ZEBRA již dvanáct lidí,“ říká Petr Řihák.*

Více v časopisu Komunální technika 12/2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *