Vážení čtenáři,

letošní prosincové číslo časopisu Komunální technika by se dalo bez uzardění označit za jubilejní. V historii titulu má totiž pořadové číslo šedesát a uzavírá tak pomyslnou pětiletku. Přestože završuje šestou dekádu, doufáme, že se naše periodikum ještě zdaleka do důchodu nechystá, ale má nárok na to být oproti minulým vydáním poněkud specifické.

Jeho součástí je samostatná příloha detailně mapující v září proběhnuvší Den zahradní a komunální techniky v Havlíčkově Brodě. Věříme, že tato obrazová a textová reminiscence dvoudenní podle většiny ohlasů zdařilé akce bude tou nejlepší pozvánkou na příští ročník, který na havlíčkobrodském letišti proběhne 19. a 20. září 2012 snad za ještě větší účasti vystavovatelů i potenciálních zájemců o nové stroje.

Prosincové číslo je specifické i v tom, že pro tentokrát na rozdíl od obvyklého jednoho nosného tématu měsíce, obsahuje témata dvě. Ať již téma energie pro obec, tak i problematika městského mobiliáře či dětských hřišť a dalších odpočinkových zón však do komunální sféry určitě patří a půjde tedy o dostatečně čtenářsky zajímavé čtení.

Třetím specifikem letošního dvanáctého čísla je i to, že je oděno poněkud „po anglicku“. Pro některé příspěvky jsme se tentokrát vydali za hranice České republiky a výsledkem jsou reportáže z britských tenisových, fotbalových i bowlingových hřišť. I tato problematika ovšem do kompetence technických služeb mnohde patří a kde jinde se něco dozvědět o fundované údržbě zeleně než ve staré dobré Anglii…

Jelikož s dvanáctým číslem se nezadržitelně blíží konec kalendářního roku, nezbývá mi než za celou redakci popřát všem čtenářům příjemné a ničím nerušené prožití vánočních svátků a hodně úspěchů a sil do dalšího roku 2012, jež, doufám, opět strávíte společně s námi.

 

Roman Paleček

  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *