Vážení čtenáři,

jak to již tradičně v jarních měsících bývá, kalendář překypuje výstavami, dny otevřených dveří i dalšími firemními prezentačními akcemi. Řady z nich jsme se zúčastnili i my, ale přinést vyčerpávající informace například o komunální technice vystavené na brněnském Techagru, by vydalo na obsáhlou přílohu, pokud ne na samostatný časopis. Vybíráme proto alespoň její stručný průřez.

Příjemně překvapil i počet vystavovatelů a zájem návštěvníků u příležitosti valných hromad Sdružení komunálních služeb konané v Přelouči a Sdružení veřejně prospěšných služeb ve Zlíně (tato akce se konala v době uzávěrky červnového čísla časopisu, takže reportáž z ní otiskneme až v červenci).

Začátkem května jsme se také zúčastnili prvního ročníku Dňa komunálnej a záhradnej techniky pořádaného naší sesterskou redakcí na letišti ve slovenské Nitře. I zde se sešla třicítka vystavovatelů a byť pořadatelé počítali zřejmě s masovější účastí návštěvníků, odborná slovenská veřejnost si cestu na největší předváděcí akci profesionálních komunálních strojů ve Slovenské republice doplněnou o možnost individuálního vyzkoušení a dalším doprovodným programem, našla. A vystavovatelé byli s odezvou spokojeni.

Nezbývá než doufat, že nejinak tomu bude i začátkem června v Humpolci na Dnech zahradní a komunální techniky pořádaných vydavatelstvím Profi Press, potažmo redakcemi časopisů Komunální technika a Zahradnictví, v areálu závodiště Zlatá podkova. Podle seznamu prozatím přihlášených firem bude rozhodně nač se dívat a průřez techniky, především té na údržbu zelených ploch, bude bezmála stoprocentní.

Ani touto červnovou akcí naše předprázdninové aktivity nekončí. Než se rozjedeme na krátké, leč zasloužené dovolené a prázdniny, zpestříme si konec června stěhováním redakce do nových prostor na pražských Vinohradech, ve kterých bychom měli fungovat od července. Přesnou adresu, popřípadě změnu pevných telefonních linek naleznete včas na našich webových stránkách.

 

Roman Paleček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *