25.04.2018 | 06:04

Vozidla Scania s novými kabinami

Se zcela novou sérií kabin řady L s nízkým nástupem, speciálně vyvinutou pro prostředí měst, přišla Scania. Vozy s těmito kabinami jsou určené zejména pro aplikace v oblasti distribuce zboží, svozu odpadu, pro různé komunální stavební práce.

Novinka nabízí až tři místa pro cestující, snadný pohyb uvnitř kabiny, jediný nástupní schod v kombinaci s automatickým snížením podvozku při otevřených dveřích pro snadnější nastoupení/vystoupení posádky (kneeling), optimální ergonomii a interakci s ostatními účastníky silničního provozu. Dveřní okno Scania City Safe Window poskytuje lepší výhled a vyšší bezpečnost.

,,Řada L je královským klenotem naší nabídky pro městský provoz,” říká Henrik Eng, výrobní ředitel Scania Trucks a dodává: ,,Má přesně ty vlastnosti, které jsou potřeba pro aplikace probíhající převážně v prostředí měst se značným provozem.“

Zásadní inovací na poli bezpečnosti je možnost volby Scania City Safe Window do dveří pro posádku vozu. Toto nízko umístěné okno zvyšuje schopnost řidiče zaznamenat zranitelné účastníky provozu, jako jsou děti, cyklisté a chodci v bezprostřední blízkosti vozidla.

„Řidičům, kteří se často pohybují v prostředí města, poskytuje okno ve dveřích větší pocit bezpečí a výrazně tak snižuje stres. Řešení, zahrnující kamery a senzory, nesnižují schopnost sledovat a dokonce navazovat kontakt s ostatními účastníky silničního provozu. Cokoli, co pomáhá zlepšit výhled řidiče, může mít rozhodující význam pro každého účastníka provozu,“ uzavírá Henrik Eng.

Scania City Safe Window si lze objednat do dveří všech kabin řad P a L, tedy těch nejčastěji využívaných pro městské aplikace jako distribuce, údržba nebo svoz odpadu.*

(Podrobnosti v Komunální technice 4/2018)